*****

Informace na týden 18. 2. - 22. 2.

  • V pondělí projekt s DM zdravé zoubky

  • pozor na časté zapomínání Dú, některé děti také nemají v pořádku potřebné pomůcky a potřeby

  • Vážení rodiče, nejprve bych Vás chtěla požádat, abyste vždy ráno zvážili zdravotní stav Vašeho dítěte, než jej přivezete/pošlete do školy. Dnes některé děti celý den trápil úporný kašel a silná rýma. Děti se nemohou plně zapojit do výuky, půl vyučovací hodiny prostojí u kapesníčků a prosmrkají, stěžují si na nevolnost, bolesti hlavy a břicha. Jedno z dětí dnes dokonce přišlo s teplotou a paralenem. Děkuji za sebe, paní asistentku i ostatní spolužáky za pochopení.

  • Také bych chtěla upozornit na druhou nepříjemnost. Někteří z Vás dnes najdou v ŽK dvojku z VV. Bohužel, někteří žáčci poslední dobou vůbec neposlouchají pokyny, o hodinách jsou nepozorní, nesoustředění, výsledek práce tedy potom nesplňuje zadání. Nemohu takovou práci hodnotit výbornou. Jde nejen o čtení se záložkou a sledování čteného textu prstem - koukají z okna, malují si po knížce... a když jsou vyvolaní, neví kde čteme, ani případně, na co se ptám. Jde i o zadání při přepisu či opisu (zadám barvu/řádek/sloupeček a přesto někteří píší něco úplně jiného), orientaci v sešitě (které cvičení plníme - a to jej dětem promítám často na tabuli nebo ukazuji na mém sešitě), o počet psaných řádků/slov v písance i o běžné pokyny - vezmi si zelenou pastelku, ukaž prstem na žlutý sloupeček atd. 
    Proč o tom píši? Děti pak v hodině pláčou, že mají špatnou známku nebo že vůbec neví, kde zbytek třídy pracuje. Ostatní již také začínají nelibě nést, pokud někomu neustále opakuji, co má dělat a musíme na dané dítko čekat. Zaměřte se doma proto i na trénink pozornosti. Jak jsem žádala již dříve, pokyny dávejte jen jednou. Učte je, že při zadání či společné práci musí dávat pozor. Děkuji za Vaši spolupráci.smile

  • Trénujte plynulejší čtení, u psaní slov a přepisu dbejte na sebekontrolu - čárky, tečky, vynechaná písmenka. Cvičte také čtení trojpísmenných slabik typu ško-la, mo-týl. Ne všechny děti slova fázují správně. Využijte sloupečky ve slabikáři nebo v PS.

 

Pohodové dny! smile DP

Akce na leden

7. - 11.1. sběr drobného elektroodpadu

9.1. bubnování (hudební program) 

16. - 17.1. sběr  starého papíru, kartonu, PET

18.1.  celoškolní soutěž inteligence

31.1. pololetní vysvědčení (výpis)

1.2. pololetní prázdniny

*****

Napište mi, prosím, do notýsku, zda vaše dítě umí lyžovat a zda by se případně mohlo zúčastnit závodů v lyžování v rámci školní soutěže. Více info na letáku.


 
Nastavení fotogalerie

*****

Akce na listopad

2.11. vánoční focení pro přihlášené děti

6.11.  Exhibice, prevence - Pes fotbalista (40Kč)

7.11. Dětská nota 2018 - Paprsek v MB (60Kč + doprava)

19.11. Muzikál Princezna Kapeska v Praze (naše cena 300Kč + doprava - běžná cena 750kč)

21. - 22.11. sběr  starého papíru a kartonu, PET víček a lahví

***

13. 12.  malba na hrnečky - 65kč

*****

 

1.

7:50 - 8:35

2.

8:45 - 9:30

3.

9:45 - 10:30

4.

10:40 - 11:25

Pondělí

ČJ

M

ČJ

VV

Úterý

ČJ

Prv

TV

ČJ

Středa

ČJ

M

ČJ

PV

Čtvrtek

ČJ

M

TV

ČJ

Pátek

ČJ

M

HV

Prv

TV - p. uč. Nosková

Prvouka - p. uč. Maryšková

*****

Průběžné sběry:

- přepálený olej - školní jídelna

- baterie a drobné elektro - u mě smile

- hliník (vymytý!) - označené boxy na chodbách

- tonery, zářivky...