PODĚKOVÁNÍ

Ani jsme se nenadáli a máme tu konec školního roku a loučení s druhou třídou.

Včera jsme si udělali krásný den-výlet na Zvířetice,kde jsme hledali poklad hraběnky Eleonory.Všem skupinám se podařilo najít všechny symboly a tím otevřít trezor s pokladem.Všichni si pak mohli vzít z pokladu jednu věc.Tím jsme se částečně rozloučili se školou.

A dnes nás čekalo závěrečné zhodnocení celoroční práce.Vyhlásili jsme nejprve žáky,kteří se v celoroční školní soutěži umístili na prvních třech místech a získali vstupenky do ZOO.Do ZOO Praha se podívají Evička,Martinka a Radim,do ZOO Chleby potom Ivuška.

V celoročním putování za sluníčkem s velkým náskokem zvítězila Evička,druhý byl Matik a na třetím místě byla Ivuška s Deniskou.

Ve sběrových aktivitách byl první Lukáš,druhá Deniska a o třetí místo se dělí Ivuška s Péťou.

A poté jsme již rozdávali vysvědčení,snědli jsme si něco dobrého,rozdali si ještě drobné odměny,takže nikdo nepřišel zkrátka.

Nakonec jsme se odebrali na školní hřiště,kde proběhlo slavnostní rozloučení se školním rokem a kde se Evička dozvěděla,že se letos stala nejlepší žákyní naší třídy.

Vážení rodiče,dovolte mi,abych vám poděkovala za krásné dárky a květiny,které mi dnes děti předaly.

Ráda bych také poděkovala za podporu během školního roku,za spolupráci všude tam,kde bylo třeba.Určitě se budu těšit i na spolupráci v novém školním roce.

Přeji všem zasloužený odpočinek,krásnou dovolenou,kdy si určitě najdete čas naslouchat svým dětem a sdílet společné zážitky,které vás určitě posílí a dovolí vám načerpat novou energii pro příští rok.

Nashledanou ve třetí třídě.   smilesmile     M.Jonášová

UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

AKCE NA MĚSÍC ČERVEN

12.-13.6.sběr papíru a plastů

15.6. 9,30 hod.vítání občánků-vybrané děti

17.6.program Ptáci na obzoru

Organizaci posledního týdne budou mít děti rozepsanou v notýsku.

JEŠTĚ NĚKOLIK FOTEK


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ ŠvP

Poslední den jsme se po snídani ještě trochu učili,potom jsme se museli dobalit a vyklidit pokoje.Do oběda zbývala hodinka a tu jsme strávili vyhodnocením pořádku na pokojích a pak si děti ještě pohrály na hřišti.

K obědu byl řízek a brambor.Krátce po obědě přijel autobus,takže chlapi naložili a odjížděli jsme na čas,hned po jedné hodině.

Cesta byla poklidná,děti trochu pospávaly.Pak jsme museli zastavit,aby si děti mohly odskočit a klid skončil.Všichni ožili,byli hluční a neposední,navíc přišla Praha a nastala hrůza,kdy jsme spíše popojížděli než jeli a to trvalo až k Brandýsu.Takže hodinové zpoždění hovořilo za vše.

Pokud mám pobyt zhodnotit,musím říct,že všechny zajištěné programy byly úžasné.Stará řemesla-poučné a hlavně výchovné,jak lidé těžce pracovali,podzemí a historie plzeňských studen-úchvatné,loutky a strašidla-zajívavé,především tím,že si loutky mohli všichni vyzkoušet.

Přesuny vlakem i chůzi jsme zvládli také dobře a koupání,to byla už jen jakoby odměna a třešinka na dortu.

Avšak všechno úžasné nebylo.Zlobení,neposlechnutí na první upozornění,hlučnost,nepořádek na pokojích.Když pominu rozházené a nesložené věci,nechápu,jak mohou /hlavně chlapci /odhazovat papírky od bonbónů na zem a mezi postele, přitom mají na pokoji koš.I když jídlo bylo velice chutné,dost dětí špatně jí a za chvíli je vidíte se sušenkou.

Několikrát řekneme,co si sbalit do batohu / 3-5 věcí / a polovina to nezvládne ani napodruhé.Nebo : odneste si láhve a penály a polovina jich tam zůstane.Apeluji tímto na rodiče,abyste byli přísnější a důslednější ve výchově a neuklízeli za vaše děti,když to neudělají.

Pokud se rozhodneme s paní učitelkou,že příští rok zase někam pojedeme,jsem si jistá,že Radim a Jára budou chodit do školy a nikam nepojedou,jelikož stále dělají pravý opak toho,co se jim řekne a ještě způsobují vědomě škodu a tím nám pobyt znepříjemňují všem.

Avšak přes řadu zbytečných nepříjemností myslím,že se nám pobyt velice vydařil a i počasí nám přálo a budeme rádi vzpomínat.

DEN ČTVRTÝ

Dnes jsme měli druhý celodenní výlet do Plzně.Ranní příprava již dopadla lépe,cesta vlakem také,tentokrát beze strachu,protože jsme měli jízdenky.Přesuny po Plzni už nám šly také lépe,jelikož jsme si všechno v úterý zjistili.

Techmánie nás uchvátila opravdu všechny,byli jsme tam skoro tři hodiny a úplně klidně bychom tam mohli být další tři.Součástí je i výstava Vesmír,kam jsme se nakonec také podívali.

Na druhou hodinu jsme byli objednaní do Muzea strašidel,kde děti hledaly poklad  a našly.

Po příjezdu do penzionu nás čekaly závody ve střelbě vzduchovkou.Po večeři jsme ještě pokračovali a poté jsme odměnili nejlepší střelce.Martinka to nandala jak klukům,tak i třeťákům.Zrovna jsme odměnili i celotýdenní soutěž a poté následovalo poslední překvapení-barevná diskotéka.

Celý den se moc vydařil,jen jsme museli řešit zase přestupky stále stejných dětí.Zítra to vyřešíme po příjezdu.

Čekejte nás po čtvrté hodině .Poslední zprávička bude snad zítra.Přejeme dobrou a klidnou noc!

DEN TŘETÍ

Středa byla pro nás odpočinkovým dnem.Dopoledne jsme se učili,před obědem si všichni mohli pohrát ještě na hřiti.Polední klid jsme zkrátili na hodinku a před třetí hodinou jsme se již koupali na hracholuské přehradě.Užívali jsme si tam až do večera,děti mohly navštívit místní stánek s brambůrkama a sladkými pochoutkami,takže byly na vrcholu blaha.

Po večeři jsme se snažili plnit ve skupinách úkoly,ale buchtičky se šodo asi některým zatemnily mozek.Kromě jiného měli všichni doplňovat konce pohádek.Tak pro zasmání: Princové jsou na háčku,Z pekla šliška,Brouk Patlík,Honza málem uklouz.

Nakonec si mohly děti ještě pohrát,ale při hrách druháci/chlapci/ na sebe byli tak zlí,dokonce někteří i vulgární/i holky/.Vytočili mě tak,že jsem je hned poslala umýt a spát.

Doufám,že se všichni dobře vyspí,vezmou si k srdci,co jsem jim řekla a zítra si užijeme Techmánii i Muzeum strašidel,kde budou mimo jiné hledat poklad.Tak nám držte pěsti,ať se nám vyhnou bouřky a vše zvládneme.

Alespoň pár fotek


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

DEN DRUHÝ

Dnes jsme měli sice velice náročný,ale krásný den.Vstávali jsme již v sedm hodin,abychom se dokázali včas nasnídat,sbalit a dojít na vlak.Málem nám to ujelo,protože čtyři nepřišli sbalení na nástup,někteří neměli v batohu věci,které si měli vzít,pár dětí zase nemělo kšiltovku a když se nám konečně všechno zdálo OK,někteří neměli ani v botaskách ponožky.Takže shrnuto,všichni dospělí byli vyčerpaní z té bezmoci už ráno.Nicméně jsme vyrazili,na zastávce jsme byli 10minut před odjezdem.Ve vlaku jsme dostali další ťavku,protože vlak je již bez průvodčího a automat papírové peníze nebere,takže jsme nemohli zaplatit.Vše jsme ale dořešili na hlavním nádraží a raději jsme si už zajistili jízdenky i na čtvrtek.

Počáteční nervy byly ale brzy zapomenuty,protože stará řemesla,jak nám je podala a ukázky zprostředkovala paní průvodkyně,děti jen tak nezapomenou.Podzemí i muzeum se také líbily.

Pak jsme přešli do muzea loutek a to teprv byla nádhera ,Děti si mohly vyzkoušet všechny druhy loutek,zahráli jsme si i divadlo.

Jelikož nám vlak jel až skoro za dvě hodiny,šli jsme do parku,kde byl krásný stín,děti mohly i na trávník,tak se trochu i vyběhaly.

Nazpět jsme dorazili v půl osmé,navečeřeli jsme se,děti doplnily energii a už by mohly zase řádit.Museli jsme udělat důkladnou očistu a před jedenáctou  všichni spali.

Zítra vložím snad i pár fotek.Tak zítra.

DEN PRVNÍ

Dobrý večer,opět se hlásíme s našimi zprávičkami.

Nejlépe se dnes vyspala paní zdravotnice.Ve tři hodiny ráno ji budily holky,že mají na pokoji pavouka.Ona,ač má fóbii,tak jim ho chytila.V pět ji opět budily,že je bolí bříško a postupně vzbudily půl penzionu.Jen my v domečkách jsme měli klid.

Po snídani jsme se učili,před obědem jsme šli chvilku na hřiště,po poledním klidu jsme začali celotýdenní soutěž na téma Příroda a její ochrana.Po vypracování listu jsme se šli schovat do lesa,kde hledali přírodniny.V lese bylo mnohem lépe než u nás,tak jsme tam zůstali a soutěžili až do večeře.

Po večeři si malovali svůj herní plán a v osm hodin jsme začali s Poutí ke Dni dětí.Za vysoutěžené body si každý vybral odměny,které se mu líbily.

V půl desáté se konala důkladná očista a po desáté se šlo spát.Nyní už je konečně klid.

K obědu byla čína s rýží,k večeři špagety.

Někteří jsou hrozní bordeláři,takže chystáme fotografie,abyste viděli realitu.

Přejeme vám i nám klidnou noc.

POBYT VE ŠKOLE V PŘÍRODĚ - DEN NULTÝ

Dobrý večer,zdravíme vás všechny z Hracholusk.Dojeli jsme dobře.Vím,že jste hubovali na autobus,ale ten,se kterým jsme měli jet,se včera rozbil,takže tento byl náhradní,ale s otevřenými okénky jsme byli v pohodě.Avšak zastávka před Berounem na protažení se nám také nevyvedla,protože na obrovské benzince nešel proud.Ale po dalších asi 30 km byla konečně další benzínka,takže už každý konečně měl toho vytouženého nanuka.

Dorazili jsme v půl sedmé,rychle jsme se ubytovali,k večeři byly čufty s rajskou omáčkou a s těstovinami.

Do půl desáté jsme byli venku,večerka byla v deset,ale stále se ještě brebtá.Tak uvidíme.Přejeme všem dobrou a spokojenou noc.

AKCE NA MĚSÍC KVĚTEN

1.5.Státní svátek

6.5.fotografování tříd

8.5.Státní svátek

9.5.-10.5.ředitelské volno

23.5.Jarní školní akademie /15,30 hod. a 17,30 hod./

28.5.celoškolní soutěž Mrštnost pro přežití

29.5.atletický trojboj - Benátky n/J.-vybraní žáci

AKCE NA MĚSÍC DUBEN

5.4.interaktivní program LIDSKÉ TĚLO -OC BONDY

18.-22.4.velikonoční prázdniny a Velikonoce

23.4.třídní schůzka v 15,30 hod.

26.4.celoroční hra - Orientace pro přežití

UPOZORNĚNÍ:

Dne 1.dubna započaly pokračující stavební práce na revitalizaci náměstí.Městys Březno a ZŠ Březno žádá o zvýšenou pozornost při pohybu na náměstí a při čekání na autobusové spojení.Děkujemesmile

AKCE NA MĚSÍC BŘEZEN

11.-15..3 Jarní prázdniny

27.3. celoroční soutěž v plavání

27.-28.3.sběr papíru a plastů

28.3.Andersenova noc od 18 hod.

29.3.Den naruby

AKCE NA MĚSÍC ÚNOR

5.2.Zdravá pětka-výukový program o zdravé výživě

13.2.ukončení výuky plavání

18.2.návrat k původnímu rozvrhu

27.2.celoroční soutěž - Přežít na sněhu-závody na lyžích-Světlý vrch

        Albrechtice

BUBNOVÁNÍ


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

AKCE NA MĚSÍC LEDEN

7.-11.1. sběr elektroodpadu - seznam najdete na přiloženém letáku

9.1. Bubnování

16.a 17.1.sběr papíru,kartónu a plastů

18.1. celoroční soutěž Inteligence

31.1. vydání pololetních vysvědčení / výpisů /

1.2. jednodenní pololetní prázdniny

Přeji vám všem správné vykročení do nového kalendářního roku,aby se dětem dařilo ve škole a rodičům v práci,aby přicházelo co nejméně překážek a co nejvíce společných chvil a zážitků.smile


 
Nastavení fotogalerie

PODĚKOVÁNÍ

Prosinec byl v naší třídě plný událostí.

Nejprve jsme si vyslechli přednášku s promítáním o Madagaskaru.Hned nato jsme si namalovali hrnečky pro radost a průběžně jsme vyráběli vánoční dekorace.Poslední školní den jsme si navzájem nabídli cukroví a rozbalili třídní dárek.Ze stavebnice měly děti velkou radost,že se jim ani nechtělo končit se stavěním,když přišel čas sklízení.

Vážení rodiče,

děkuji všem za přispění na třídní dárek a chci také poděkovat za všechny dárečky,které mi děti předaly.

Dovolte mi,abych vám všem ze sdrce popřála krásné a hlavně klidné svátky,dostatek času na povídání si se svými dětmi,nové zážitky a do nového roku hodně zdraví,štěstí,spokojenosti a trpělivosti .smile

PROSINEC V NAŠÍ TŘÍDĚ


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

AKCE NA MĚSÍC PROSINEC

10.12.zeměpisná přednáška Kouzelná planeta - Madagaskar 

13.12.výtvarné dílny

14.12.celoroční soutěž Parkurová dráha

21.12.třídní besídka

22.12.- 2.1.vánoční prázdniny

3.1.a 4.1.ředitelské volno / možnost školní družiny 7-15 hod.-zájem zapište do notýsku/

Přeji všem krásné a klidné adventní dny.smile

AKCE NA MĚSÍC LISTOPAD

2.11.vánoční fotografování pro přihlášené děti / hezké oblečení /

6.11.Exhibice psa fotbalisty

7.11.Dětská nota v Mladé Boleslavi

19.11.muzikál Královna Kapeska- Hybernia Praha

21.- 22.11.sběr papíru a kartonu

27.11.celoškolní soutěž Namaluj své zvíře

27.11.v 15,30 hod.třídní schůzka

28.11.zahájení výuky plavání - změna rozvrhu od 26.11.

AKCE NA MĚSÍC ŘÍJEN

Vzhledem k mé nepřítomnosti nebyly žádné třídní akce naplánované.Vše si vynahradíme v listopadu a prosinci.

Prosím o pravidelné hlasité čtení z vybrané knihy.

25.10.celoroční hra -vybrané děti

26.10.ředitelské volno-nefunguje ani družina

29.a 30.10.podzimní prázdniny

Přeji všem krásné podzimní dny plné sluníčka.

PÁR FOTOGRAFIÍ ZA MĚSÍC ZÁŘÍ


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

ORGANIZACE PRVNÍHO TÝDNE

Vážení rodiče,milí žáci,

dovolte mi,abych vás všechny znovu přivítala na našich stránkách a popřála vám dobré vykročení do nového školního roku.Rodičům přeji hodně trpělivosti se svými ratolestmi a vám dětem úspěšné zvládnutí dalšího školního roku.smile

Organizace prvního týdne:

Pondělí 3.9.- sraz ve třídě do 7,45 hod.,společně odejdeme na hřiště,kde bude slavnostní zahájení školního roku asi do 8,30 hod.,poté se vrátíme do třídy,konec v 9,15 hod.,odchod domů / školní družina nebude /.

Nedávejte prosím dětem tašku ani žádné jiné vybavení.smile

Úterý 4.9.- vyučování do 11,25 hod.budeme ve třídě - třídnické práce.

Děti si přinesou školní tašku se všemi učebnicemi,vybavený penál,obaly na sešity,bačkory v sáčku,ručník.Pokud je povezete do školy,vezměte i cvičební úbor a kufřík.Během týdne budeme vybírat také kapesníky,šťávu a papíry na kopírování.

Podrobné informace a rozvrh budou mít děti v notýsku.smile

Středa 5.9.-vyučování dle rozvrhu,konec v 11,25 hod.

Čtvrtek 6.9.dnes nejpozději vybavený kufřík / máme již Vv /.

Podívejte se prosím na stránkách školy do aktualit na dopis o opravě místní komunikace.smile

Užijte si ještě společně zbývající dny prázdnin a já se budu těšit 3.9.na naše shledání.smile