Konec školního roku

Vážení rodiče,

děkuji Vám všem za spolupráci v tomto školním roce - při sběrových akcích, noci s Andersenem, při přípravě školy v přírodě a dalších. Přeji Vám pohodovou dovolenou a dětem krásné dvouměsíční prázdniny a budu se těšit opět v září. VK. smile

Krátké zprávy - květen, červen

Tradičně se na konci měsíce května scházíme v místní sokolovně, abychom shlédli připravené pásmo různých vystoupení žáků naší školy a rozloučili se s žáky 9. ročníku. Letos jsme se proletěli balonem letem světem a navštívili zajímavá místa naší planety, jak nám předvedli například žáci 4.B nebo 6.B. My jsme se v rámci našeho představení vydali na plovárnu a za pomoci písniček "Jen pro ten dnešní den" a "Holduj tanci pohybu" jsme se snažili představit krásný letní pohodový den u vody. Snad jsme Vás trochu osvěžili.

Hned o víkendu jste mohli dorazit do sokolovny opět, protože žáčci školního sboru si spolu se svými vyučujícími připravili pásmo písniček, které nacvičili během školního roku a vystoupili s nimi i na soutěži sborů konané v Mladé Boleslavi.Vystoupení se vydařilo a děkuji Honzíkovi a Péťovi za jejich snahu podat co nejlepší výkon nejen před rodiči a dalšími příbuznými.

V úterý 28. 5. se konala předposlední celoškolní soutěž - MRŠTNOST PRO PŘEŽITÍ. Soutěže se zúčastnil z každého ročníku jeden zástupce - tedy 9 žáků za družstvo. Čtyři žáci běželi trať 60 m a 5 žáků skákalo do dálky. Výsledky se následně sčítaly. Po tomto kole se v celkovém pořadí na prvním místě umístilo družstvo SLONŮ, druzí jsou ORANGUTANI a na třetím stupni jsou týmy LEVHARTŮ, TYGRŮ a SVIŃUCH.

Další tradiční akcí je návštěva sdružení ORNITA, jak název vypovídá akce se týkala ptactva - tentokrát dravých ptáků v našem bezprostředním okolí. Povídali jsme si jak můžeme pomoci ptákům žijícím ve městech, co je v přírodě ohrožuje na životě a co jim nejvíce škodí. Jako dárek jsme si mohli zblízka prohlédnout a třeba se i dotknout poštolky, jestřába či luňáka. Pro toho, kdo má rád přírodu, to byl jistě nezapomenutelný zážitek a pro ty, kteří tomu zas tolik nehoví alespoň připomenutí, že tu nejsme sami. 

V poslední sběrové soutěži jsme nasbírali 760 kg starého papíru či kartonu. Po sečtení všech letošních sběrů se našimi nejlepšími a nejvýkonnějšími sběrači stali tito žáci: SOFČA FIDLEROVÁ, ESTER BĚLONOŽNÍKOVÁ a JAKUB JÁKL. Děkujeme nejen jim ale všem dětem i jejich rodičům za pomoc se svozem sběru do školy a to nejen papíru. Např. i hliníku, vybitých bateriií, poškozených elektrozařízení či přepáleného oleje. smile

•••••

Škola v přírodě

 

DEN PÁTÝ

 

Poslední den jsme se po snídani ještě trochu učili,potom jsme se museli dobalit a vyklidit pokoje.Do oběda zbývala hodinka a tu jsme strávili vyhodnocením pořádku na pokojích a pak si děti ještě pohrály na hřišti.

K obědu byl řízek a brambor.Krátce po obědě přijel autobus,takže chlapi naložili a odjížděli jsme na čas,hned po jedné hodině.

Cesta byla poklidná,děti trochu pospávaly.Pak jsme museli zastavit,aby si děti mohly odskočit a klid skončil.Všichni ožili,byli hluční a neposední,navíc přišla Praha a nastala hrůza,kdy jsme spíše popojížděli než jeli a to trvalo až k Brandýsu.Takže hodinové zpoždění hovořilo za vše.

Pokud mám pobyt zhodnotit,musím říct,že všechny zajištěné programy byly úžasné.Stará řemesla-poučné a hlavně výchovné,jak lidé těžce pracovali,podzemí a historie plzeňských studen-úchvatné,loutky a strašidla-zajívavé,především tím,že si loutky mohli všichni vyzkoušet.

Přesuny vlakem i chůzi jsme zvládli také dobře a koupání,to byla už jen jakoby odměna a třešinka na dortu.

Avšak všechno úžasné nebylo.Zlobení,neposlechnutí na první upozornění,hlučnost,nepořádek na pokojích.Když pominu rozházené a nesložené věci,nechápu,jak mohou /hlavně chlapci /odhazovat papírky od bonbónů na zem a mezi postele, přitom mají na pokoji koš.I když jídlo bylo velice chutné,dost dětí špatně jí a za chvíli je vidíte se sušenkou.

Několikrát řekneme,co si sbalit do batohu / 3-5 věcí / a polovina to nezvládne ani napodruhé.Nebo : odneste si láhve a penály a polovina jich tam zůstane.Apeluji tímto na rodiče,abyste byli přísnější a důslednější ve výchově a neuklízeli za vaše děti,když to neudělají.

Avšak přes řadu zbytečných nepříjemností myslím,že se nám pobyt velice vydařil a i počasí nám přálo a budeme rádi vzpomínat.

DEN ČTVRTÝ

Dnes jsme měli druhý celodenní výlet do Plzně.Ranní příprava již dopadla lépe,cesta vlakem také,tentokrát beze strachu,protože jsme měli jízdenky.Přesuny po Plzni už nám šly také lépe,jelikož jsme si všechno v úterý zjistili.

Techmánie nás uchvátila opravdu všechny,byli jsme tam skoro tři hodiny a úplně klidně bychom tam mohli být další tři.Součástí je i výstava Vesmír,kam jsme se nakonec také podívali.

Na druhou hodinu jsme byli objednaní do Muzea strašidel,kde děti hledaly poklad  a našly.

Po příjezdu do penzionu nás čekaly závody ve střelbě vzduchovkou.Po večeři jsme ještě pokračovali a poté jsme odměnili nejlepší střelce.Martinka to nandala jak klukům,tak i třeťákům.Zrovna jsme odměnili i celotýdenní soutěž a poté následovalo poslední překvapení-barevná diskotéka.

DEN TŘETÍ

Středa byla pro nás odpočinkovým dnem.Dopoledne jsme se učili,před obědem si všichni mohli pohrát ještě na hřiti.Polední klid jsme zkrátili na hodinku a před třetí hodinou jsme se již koupali na hracholuské přehradě.Užívali jsme si tam až do večera,děti mohly navštívit místní stánek s brambůrkama a sladkými pochoutkami,takže byly na vrcholu blaha.

Po večeři jsme se snažili plnit ve skupinách úkoly,ale buchtičky se šodo asi některým zatemnily mozek.Kromě jiného měli všichni doplňovat konce pohádek.Tak pro zasmání: Princové jsou na háčku,Z pekla šliška,Brouk Patlík,Honza málem uklouz.

Nakonec si mohly děti ještě pohrát.

Doufám,že se všichni dobře vyspí a zítra si užijeme Techmánii i Muzeum strašidel,kde budou děti mimo jiné hledat poklad.Tak nám držte pěsti,ať se nám vyhnou bouřky a vše zvládneme.

DEN DRUHÝ

Dnes jsme měli sice velice náročný,ale krásný den.Vstávali jsme již v sedm hodin,abychom se dokázali včas nasnídat,sbalit a dojít na vlak.Málem nám to ujelo,protože čtyři nepřišli sbalení na nástup,někteří neměli v batohu věci,které si měli vzít,pár dětí zase nemělo kšiltovku a když se nám konečně všechno zdálo OK,někteří neměli ani v botaskách ponožky.Takže shrnuto,všichni dospělí byli vyčerpaní z té bezmoci už ráno.Nicméně jsme vyrazili,na zastávce jsme byli 10minut před odjezdem.Ve vlaku jsme dostali další ťavku,protože vlak je již bez průvodčího a automat papírové peníze nebere,takže jsme nemohli zaplatit.Vše jsme ale dořešili na hlavním nádraží a raději jsme si už zajistili jízdenky i na čtvrtek.

Počáteční nervy byly ale brzy zapomenuty,protože stará řemesla,jak nám je podala a ukázky zprostředkovala paní průvodkyně,děti jen tak nezapomenou.Podzemí i muzeum se také líbily.

Pak jsme přešli do muzea loutek a to teprv byla nádhera ,Děti si mohly vyzkoušet všechny druhy loutek,zahráli jsme si i divadlo.

Jelikož nám vlak jel až skoro za dvě hodiny,šli jsme do parku,kde byl krásný stín,děti mohly i na trávník,tak se trochu i vyběhaly.

Nazpět jsme dorazili v půl osmé,navečeřeli jsme se,děti doplnily energii a už by mohly zase řádit.Museli jsme udělat důkladnou očistu a před jedenáctou  všichni spali.

 

 DEN PRVNÍ

Dobrý večer,opět se hlásíme s našimi zprávičkami.

Nejlépe se dnes vyspala paní zdravotnice.Ve tři hodiny ráno ji budily holky,že mají na pokoji pavouka.Ona,ač má fóbii,tak jim ho chytila.V pět ji opět budily,že je bolí bříško a postupně vzbudily půl penzionu.Jen my v domečkách jsme měli klid.

Po snídani jsme se učili,před obědem jsme šli chvilku na hřiště,po poledním klidu jsme začali celotýdenní soutěž na téma Příroda a její ochrana.Po vypracování listu jsme se šli schovat do lesa,kde hledali přírodniny.V lese bylo mnohem lépe než u nás,tak jsme tam zůstali a soutěžili až do večeře.

Po večeři si malovali svůj herní plán a v osm hodin jsme začali s Poutí ke Dni dětí.Za vysoutěžené body si každý vybral odměny,které se mu líbily.

V půl desáté se konala důkladná očista a po desáté se šlo spát.Nyní už je konečně klid.

K obědu byla čína s rýží,k večeři špagety.

Přejeme vám i nám klidnou noc.

POBYT VE ŠKOLE V PŘÍRODĚ - DEN NULTÝ

Dobrý večer,zdravíme vás všechny z Hracholusk.Dojeli jsme dobře.Vím,že jste hubovali na autobus,ale ten,se kterým jsme měli jet,se včera rozbil,takže tento byl náhradní,ale s otevřenými okénky jsme byli v pohodě.Avšak zastávka před Berounem na protažení se nám také nevyvedla,protože na obrovské benzince nešel proud.Ale po dalších asi 30 km byla konečně další benzínka,takže už každý konečně měl toho vytouženého nanuka.

Dorazili jsme v půl sedmé,rychle jsme se ubytovali,k večeři byly čufty s rajskou omáčkou a s těstovinami.

Do půl desáté jsme byli venku,večerka byla v deset,ale stále se ještě brebtá.Tak uvidíme.Přejeme všem dobrou a spokojenou noc.

•••••

Akce na měsíc červen

- 2. - 7. 6. - škola v přírodě Hracholusky u Plzně - čeká nás prozkoumání plzeňského podzemí, pivovarnické muzeum s programem, muzeum strašidel, TECHMÁNIE, hry a soutěže, práce ve skupinách, možná koupání a spousta jiných aktivit..... 

- 12. -13. 6. - sběr starého papíru a kartonu, PET víček a lahví

- 17. 6. - ORNITA - program" Ptáci na obzoru"

- 25. 6. - poslední celoškolní soutěž - "Záchranářská tajenka"

- 28. 6. - slavnostní ukončení školního roku, rozdání vysvědčení, předpokládaný konec v 10.30h

- 1. 7. - 1. 9. - letní prázdniny

•••••

Olympijský běh v Mladé Boleslavi

Vážení rodiče,

 dovolte mi pozvat Vás, Vaše kolegy, děti i jejich rodiče na akci Olympijský běh, který se uskuteční v Mladé Boleslavi ve středu 19. června. Akce probíhá na různých místech po celé České republice na podporu České Olympijské nadace, která pomáhá podporovat sport u dětí, jejichž rodiny by si to z finančních důvodů nemohly dovolit.

 Budu moc ráda, když se s vámi potkáme na některé z tratí 5,2 km nebo 1,5 km, které jsme pro Vás na ŠKODA AUTO Vysoké škole připravili (dospělí startují  v 18:00). Registrované děti do 15 let běží dětský závod v délce 500m a registrace je pro ně ZDARMA (start v 17:00).

 Více informací a registrace (možná pouze on-line do 12. 6.) je možná na https://www.olympijskybeh.cz/zavody/mlada-boleslav-2018-2/ nebo se můžete podívat na informace přímo v rámci facebookové události: https://www.facebook.com/events/954233621441291/

Děkuji a přeji pokud možno klidný závěr školního roku,

 Bára Malá

 

 

Akce na měsíc květen

- 1.5. - státní svátek

- 7.5. - fotografování tříd

- 8.5. - státní svátek

- 9.-10.5. - ředitelské volno

- 23.5. - školní akademie v sokolovně, ČTVRTEK 23. 5. 2019 od 15:30h nebo od 17:30h

- 28.5. - celoškolní soutěž - Mrštnost pro přežití

••••• 

Krátké zprávy - duben

Na přelomu března a dubna jste si určitě v nákupním středisku BONDY všimli několika stanovišť s podivuhodnými věcmi, které jsme se vydali začátkem dubna prozkoumat. V obchodním centru totiž probíhala unikátní výstava i interaktivní program o lidském těle, což se nám náramně hodilo, protože lidské tělo jsme začali probírat v prvouce. Seznámili jsme se v rychlosti se všemi soustavami lidského těla a potom se zaměřili na vybrané části smyslové, dýchací či trávicí soustavy. Konečnou odměnou nám byla "operace" pacienta, ještě štěstí, že to byla jen imitace.

Čas plyne jako voda a my jsme se opět setkali s panem Babkou. Tentokrát jsme společně strávili dvě hodiny a snažili se příjít na kloub co je to (Ne)respekt. Ve skupinové práci jsme hledali odpovědi na otázky co je to respekt, hranice, autorita, zákon. Přemýšleli jsme až se z nás "kouřilo" a následné odpovědi nás všech jsme se snažili rozklíčovat. Celkem se nám to i podařilo, pak už byl jen krůček k pochopení všech pojmů. Teoreticky jsme byli poučeni a zbývala praktická zkouška, jak si s nabytými informacemi dokážemem poradit. Dostali jsme přesně zadaný úkol, ale bohužel se začátkem plnění mnoho z nás jakoby zapomnělo, co jsme se před ním vlastně dozvěděli a vlastní plnění úkolu vůbec nezvládlo. Alespoň víme na čem máme HODNĚ zapracovat.

V pátek 26. 4. se konalo další kolo celoškolní soutěže s názvem ORIENTACE PRO PŘEŽITÍ.  Úkolem bylo projít připravenou trasu v co nejkratším čase. Jeden soutěžící měl zavázané oči a dva další ho navigovali pouze slovními instrukcemi. Z naší třídy se zúčastnili tito žáci: Šimon Marinec, Majda Hellerová, Lukáš Rusnak, Lucka Anderová, Sofča Fidlerová a Péťa Vitmajer. Na prvních třech místech se tentokrát umístily týmy TYGRŮ, GORIL a NOSOROŽCŮ.

••••• 

Revitalizace náměstí

3.4.2019

Informujeme, že dne 1.4.2019 započaly pokračující stavební práce na revitalizaci náměstí. Žádáme o upozornění dětí a jejich rodičů ZŠ a MŠ Březno o zvýšenou pozornost při pohybu na náměstí a při čekání na autobusové spojení.

děkuji

                                                          Zbyněk Valenta

                                                             místostarosta

Akce na měsíc duben

- 5.4. - výukový program - LIDSKÉ TĚLO - OC Bondy

- 18.-19.4. - velikonoční prázdniny

- 22.4. - VELIKONOCE

- 25.4. - Třídní schůzky

- 26.4. - celoškolní soutěž - KLÍČOVÁNÍ

- 29.4. - prevence rizikového chování - výukový program

•••••

Krátké zprávy - únor, březen

Poprvé jsme se setkali s panem Babkou, a proto jsme byli velmi zvědaví, co nás čeká. Dvouhodinové povídání uteklo jako voda a svými postřehy jsme ho dostatečně zpestřili a pomohli k tomu, aby uplynulo tak, jak se stalo. A o čem jsme si spolu povídali? O světě nám ne neznámém. O světě virtuálním,ve kterém jsme více doma, než naši rodiče. Svět je to obrovský, ale stejně jako v reálném životě, tu číhá mnohé nebezpečí. Jak se mu vyhnout a nenaletět, jsme se dozvěděli právě v této dvouhodinovce. Tak brzy zase na shledanou.

Šestou celoškolní soutěží byly závody na lyžích. Ve středu 27. února jsme vyrazili do Albrechtic v Jizerských horách, na sjezdovku Světlý vrch. Naši soutěžící - Honzík Plavnický, Luky Novotný, Kuba Svoboda, Šimon Marinec, Justýna Hložková - nadupáni energií, se s nezměrnou chutí pustili do soupeřů, ve snaze získat, co nejlepší umístění pro svůj tým. Nejrychlejším naším závodníkem byl Šimon, v čase 26,27. Výsledný čas družstev je průměrem 4 nejlepších časů. Na příčkách vítězů se umístila družstva LEVHARTŮ, KARET a ORANGUTANŮ.

VČELÍ ROJENÍ je název výukového programu, který jsme absolvovali v DDM v MB. V úvodu jsme se pokusili dát dohromady, co vlastně o včeličkách všechno víme. Potom jsme se vrátili v čase a putovali s ČLOVÍČKEM do doby vzdálené, kdy si "ochočil" první včelí roj a pomalu se s ním skamarádil. Řekli jsme si, jak vypadá včelí úl, kdo v něm bydlí, co má na starosti, jak o včelky pečovat,zkusili jsme sbírat med a řekli si,  co všechno nám včelky dávají. Ochutnali jsme pravý včelí med - MŃAM - a vyrobili si vonnou medovou svíčku. No uznejte, na jedno dopoledne to byla spousta práce.

Na konci března vybraní žáci vyrazili směr SEVER. Pro upřesnění směr Liberec - plavecký bazén - závody v plavání. Tentokrát naši třídu zastupovali: Eliška Převrátilová, Ester Bělonožníková, Justýnka Hložková a Kuba Jákl. Nejrychlejší třídní plavkyní se stala podle očekávání Eliška. Po závodech přišla sladká odměna - volná zábava v bazénu s možností zařádit si na tobogánech. HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.....................   

V plavání zabodovala tato družstva: SLONI, GORILY, LEVHARTI.

Následující den jsme se nemohli dočkat večera. Nebudeme pod bedlivým zrakem našich rodičů, čeká nás spaní ve škole a spousta zábavy. Po soutěžní části v sokolovně (soutěže v běhu, skákaní, lezení, otáčení, přetáčení apod.) jsme se nutně potřebovali občerstvit mňamkami od maminek či tatínků a mohli se vrhnout na část praktickou/vyráběcí. Zkusili jsme si pomocí obrázků ozdobit trička, to se nám povedlo a my se kochali nádhernými dinosaury či jínými drobnějšími zvířátky, sluníčky, ornamenty. Večer už pokročil, přesto se nám podařilo vyrobit si ještě drobné upomínkové předměty: zrcátka, přívěsky, otvíráky. Pak už jsme se zavrtali do spacáků a pomalu upadali do sladkého spánku naplněného krásnými sny, abychom se probudili do poměrně časného rána. Nedá se nic dělat, holt tu máme ranní ptáčata a to víte - Ranní ptáče dál .......... Děkujeme všem za přichystané dobroty, kterých bylo letos tak akorát. smile Myslím, že letošní Noc s Andersenem se vydařila, jenom já jsem opět o něco hlušší.

Druhý den jsme si s žáky vyměnili role. Odvážlivci se stali učiteli, a tak hodinu tělocviku vedl pan učitel Petr a Lukáš, matematiku pan učitel Lukáš, český jazyk učitelé Lucie, Sofie, Justýnka, Šimon a prvouku Majda, Martin a Jakub. Sami uznali, že práce to není jednoduchá, hlavně když žáčci nejsou zrovna pozorní, vyrušují a provádějí různé vylomeniny. Naši učitelé ale byli trpěliví a zkoušeli znovu a znovu zkrotit tu "hordu blech". Doufám, že to nevzdají a příští rok do toho půjdou znovu.

•••••

Akce na měsíc březen

- 5.3. - výukový program  v DDM v Mladé Boleslavi - " Včelí rojení "

- 11. - 15.3. - jarní prázdniny

- 27.3. - celoškolní soutěž - plavání

- 28.3. - Noc s H. CH. Andersenem

- 29.3. - Den naruby

- 27. - 28. 3. - sběr starého papíru, kartonu, PET víček a lahví

••••••••••

Akce na měsíc únor

- 1.2. - pololetní prázdniny

- 6.2. - plavání

- 8.2. - prevence rizikového chování - KYBERŠIKANA

- 13.2. - plavání

- 14.2. - individuální třídní schůzky od 13.00-16.00h

- 27.2. - celoškolní soutěž - LYŽOVÁNÍ

•••••

Krátké zprávy - leden

Krátce po vánočních prázdninách nás čekala speciální hodina hudební výchovy - hodina bubnování. Každý z nás vyfasoval buben na hraní, místo paliček nám posloužily naše ruce. Zkoušeli jsme hrát v různém tempu, rytmu a hlasitosti, což se nám docela dařilo. Možná tato hodina některé z nás inspirovala a časem se dozvíme o začínajících bubenících.

Další kolo celoškolní soutěže bylo věnováno paměti - čekala nás soutěž INTELIGENCE. Žáci prvního stupně soutěžili v zapamatování obrázků s ohroženými zvířaty. Na určený čas uviděli obrázky, poté je museli zařadit do prázdných políček na správné místo. Žáci druhého stupně soutěžili ve vědomostním testu na téma ohrožené druhy + organizace zabývající se jejich ochranou. Umístění v první trojici je následující:

Výukový program ZDRAVÁ PĚTKA jsme již absolovovali v první třídě. Letos jsme si zopakovali, co bychom si měli už pamatovat - co je zdravý talíř, sacharidy, bílkoviny, cukry, tuky, vitamíny. Potom nás čekala hra na Zdravý obchod. Úkolem bylo doplňování zboží do regálů. Za každou správnou odpověď jsme mohli doplnit kousek skládačky z obrázku. Vyhrál ten, kdo ho dokázal první složit celý. Jen pro zajímavost, dokážete správně odhadnout odpověď?

Kolik litrů mléka nadojí jedna kráva? Dokážete rychle vyjmenovat tři názvy bylinek? Jak dlouhou dobu putují banány na pulty našich obchodů? Je mléko potravina nebo pití? Jak poznáme čerstvé vajíčko?

(správné odpovědi: asi 25l, bazalka, meduňka, pažitka...., 1 měsíc, potravina, dáte-li ho do vody, potopí se)

Výsledky naší práce byly shrnuty a předány v našem pololetním vysvědčení. Všem dopadlo moc hezky a komu se třeba i tak nelíbilo, může se pokusit o opravu za 5 měsíců. Držím palce.

•••••

Akce na měsíc leden

- 3.-4.1. - ředitelské volno

- 7.-11.1. - sběr drobného elektrozařízení - kulmy, fény, mobily, žehličky, varné konvice, elektrohračky............

- 9.1. - BUBNOVÁNÍ - hudební výukový program

- 9.1. - plavání

- 16.1. - plavání

- 16.-17.1. - sběr starého papíru a kartonu, PET víček a lahví

- 18.1.- celoškolní soutěž - SOUTĚŽ INTELIGENCE

- 21.1. - ZDRAVÁ PĚTKA

- 23.1. - plavání

- 30.1. - plavání

- 31.1. - pololetní vysvědčení

- 1.2. - pololetní prázdniny

•••••

Krátké zprávy - prosinec

V polovině měsíce prosince jsme se od naší začínající zimy přemístili tisíce kilometrů daleko na pohádkový ostrov s mnoha pro nás netradičními rostlinami a živočichy. S manželi Motano jsme procestovali MADAGASKAR křížem krážem a dozvěděli se spoustu zajímavostí prostřednictvím nádherných fotek, krátkých videí či přímo dovezených exponátů.

Na druhý den nás navštívila paní Junová se svými barvičkami a my se mohli ponořit do role dekoratérů a návrhářů a pomocí své fantazie si letos namalovat vlastní chňapku. Návrhy všech byly velmi zajímavé a doma jste jistě ocenili zajímavá výtvarná řešení kuchyňského pomocníka.

Předposlední pátek před vánoci nás čekal další díl celoškolní soutěže - tentokrát opičí dráha. Po sečtení časů se na prvních třech místech umístily tyto týmy. PANDY, SLONI a TYGŘI.

Od konce listopadu jsme se opět zapojili do plaveckého výcviku. Nečekalo nás žádné dlouhé rozřazování do družstev, ale hned intenzivní výuka plavání. Žáci zůstali pouze ve dvou družstvech (podle ročníku) a každému se věnovaly 3-4 instruktorky. Mrzí mě, že po úvodní dvouhodinovce se účast žáků smrskla na poloviční a od té doby jezdí na bezplatný plavecký výcvik pouze polovina třídy. Doufám, že po zimních prázdninách nás rýmy, kašle opustí a většina dětí se bude dál zdokonalovat v plaveckém umění a otužování.

Poslední den jsme si udělali trošku projektový. Každý žák si zhotovil myšlenkovou mapu na téma Vánoce - postupně jsme si zapsali a zakreslili proč Vánoce slavíme, jaké dodržujeme vánoční zvyky a jak se vánoce slavily dříve a jak dnes. Uvařili jsme si čaj, ochutnali cukroví a rozbalili si dárečky. Na závěr vánoční besídky jsme se podívali na kreslenou pohádku.

Děkuji všem rodičům, kteří přispěli na vánoční dárečky i za dárky pro mne a přeji příjemné prožití vánočních svátků a prázdnin a v Novém roce jen samé dobré zprávy.smile

•••••

Akce na měsíc prosinec

- 5.12. - plavání

- 10.12.- zeměpisná přednáška KOUZELNÁ PLANETA - MADAGASKAR

- 11.12. - výtvarné dílny

- 12.12. - plavání

- 14.12. - celoškolní soutěž PARKUROVÁ DRÁHA

- 19.12. - plavání

- 21.12. - vánoční besídka

- 22. 12. 2018 - 2.1. 2019 - vánoční prázdniny 

- 3.-4.1 2019 - ředitelské volno

•••••

Krátké zprávy - listopad

Tradičně na začátku listopadu nás čekala Dětská nota - hudební vystoupení dětského sboru Paprsek. Letos jsme se zpěváčky procestovali celý svět, protože jsme cestovali s Bleším cirkusem, který nás zavedl na rozmanitá místa planety. Z deseti nových soutěžních písniček tento rok zvítězila píseň s názvem KŘÍDLA. Nebyli jsme ošizeni ani o soutěžení a někteří z nás si odnesli jako výhru nové CD s letošními soutěžními písničkami nebo zpěvník. Tak zase za rok. Už se těšíme.

V pondělí 19. listopadu jsme si udělali výlet do Prahy. V divadle Hybernia jsme shlédli muzikálové vystoupení KRÁLOVNA KAPESKA. Bylo to pohádkové představení, kde všechno dopadlo dobře jako ve správné pohádce. Zlý čaroděj KATES se snažil získat nadvládu nad královnou KAPESKOU a rozhádat pohádková království. Díky dětem z královských rodin se mu to nepodařilo. V hlavních rolích jsme mohli vidět Martinu Pártlovou, Ernesto Čekana, Annu Julii Slováčkovou nebo Felixe Slováčka ml. Muzikál se dětem líbil a třeba někdy zase do Hybernie zavítáme.

V celoškolní soutěži jsme využili našich výtvarných dovedností a pokusili se namalovat obrázek zvířete týmu, ve kterém soutěžíme. Všichni se s větším či menším vypětím sil dokázali se zadaným úkolem poprat a výsledkem bylo spousta nádherných obrázků. Nejpovedenější jsou vystaveny na schodišti v pavilonu druhého stupně.

•••••

Akce na měsíc listopad

- 2.11. - vánoční fotografování - pro děti, které mají zapsané v notýsku

- 7.11 - Dětská nota - koncert dětského sboru Paprsek

- 19.11. - muzikál " Královna Kapeska" - divadlo Hybernia

-  21.-22.11. - sběr starého papíru a kartonu, PET víček a lahví

- 27.11. - celoškolní soutěž - NAMALUJ SI SVÉ ZVÍŘE

- 28.11. - plavání

- 29. 11. - třídní schůzky 

•••••

Krátké zprávy - říjen

Tento měsíc nás čekala druhá celoškolní soutěž pod názvem "Síla pro přežití". Soutěžilo 9 zástupců celého družstva, z každého ročníku jeden. Svoji sílu jsme museli ukázat ve třech disciplínách. Dělali jsme kliky jednu minutu, házeli jsme medicimbálem přes hlavu a nakonec jsme přenášeli zátěž na žíněnce na čas. Po urputném boji se na první tři příčky probojovala následující družstva: SLONI, SVIŇUCHY A GORILY

Po podzimních prázdninách jsme si společně zopakovali dopravní výchovu: chůzi po chodníku, po silnici, dopravní značky, přecházení přes silnici, správné cestování v autě - sezení v sedačce, jízdu na kole a nošení přilby na hlavě. Snad nám tyto cenné informace v našich hlavinkách vydrží hodně dlouho.

•••••

Akce na měsíc říjen

- 25.10. - celoškolní soutěž - SÍLA PRO PŘEŽITÍ

- 26. 10. - ředitelské volno

- 29. - 30. 10 - podzimní prázdniny

- 31.10. - Dopravní výchova

•••••

Krátké zprávy - září

Ve středu 26. 9. jsme odstartovali letošní celoškolní sloutěž WILD LIFE. Žáci byli rozlosováni do skupin podle druhu ohrožených zvířat ( gorily, levharti, tygři, saoly, sloni, nosorožci, sviňuchy, orangutani, pandy, karety) a v tento den přišli do školy oblečeni v barvách svého týmu. Většina dětí doplnila svůj kostým maskami, namalováním obličeje a dalšími doplňky - třeba krásně namalovaným obrázkem.

Následující den jsme v seznamování se zvířaty pokračovali v EKO zahradě v Mladé Boleslavi. Zvířátka to nebyla exotická, ale dvounohá žijící v bezprostřední blízkosti našich obydlí. Poznali jsme vlaštovku, pěnkavu, straku, strakapouda, káně, kachnu divokou, ledňáčka a pomocí obrázků hledali jejich životní prostředí, potravu, zkoušeli se potápět jako kachna, vrhat se střemhlav jako ledňáček nebo káně či jako strakapoud hledat potravu pod kůrou stromů. Jako bonbónek na konec jsme si mohli pohladit a podržet na ruce živou sovu pálenou.

Při první sběrové akci jsme dali dohromady 590 kg starého papíru.

Můžete přispět na veřejnou sbírku Život dětem zakoupením některých z následujících  předmětů:

reflexní delfín - 35Kč

náramek - 30Kč

magnet - 30Kč

Pa010002

Předměty jsme v okamžení skoupili a částkou 500Kč jsme přispěli na veřejnou sbírku Život dětem. Děkuji všem žákům (rodičům), kteří se zapojili. smile

•••••

Akce na měsíc září

- 3.9. slavnostní zahájení školního roku

- 26.9. - zahájení celoškolní soutěže "Život v divočině"

- 26.-27.9. - sběr starého papíru, kartonu, PET víček a lahví

- 27.9. - výukový program "Ptáci" EKO zahrada MB

- 28.9. - státní svátek

•••••