Ředitelské volno

na čtvrtek 3. ledna 2019 a dále také na pátek 4. ledna 2019 vyhlašuje paní ředitelka pro žáky Základní školy Březno ředitelské volno.

Provoz školní družiny je v těchto výše jmenovaných dnech zajištěn dle vašeho zájmu, a to v provozním rozsahu od 7:00 - do 15:00 hodin. V těchto dnech vyhlášeného ředitelského volna nemají žáci základní školy nárok na příplatek ve stravování, neboť neprobíhá řádná výuka. Oběd si tedy mohou přihlásit, avšak za plnou cenu.

Akce na měsíc prosinec

- 5.12. - plavání

- 10.12.- zeměpisná přednáška KOUZELNÁ PLANETA - MADAGASKAR

- 11.12. - výtvarné dílny

- 12.12. - plavání

- 14.12. - celoškolní soutěž PARKUROVÁ DRÁHA

- 19.12. - plavání

- 21.12. - vánoční besídka

- 22. 12. 2018 - 2.1. 2019 - vánoční prázdniny

- 3.-4.1 2019 - ředitelské volno

Krátké zprávy - listopad

Tradičně na začátku listopadu nás čekala Dětská nota - hudební vystoupení dětského sboru Paprsek. Letos jsme se zpěváčky procestovali celý svět, protože jsme cestovali s Bleším cirkusem, který nás zavedl na rozmanitá místa planety. Z deseti nových soutěžních písniček tento rok zvítězila píseň s názvem KŘÍDLA. Nebyli jsme ošizeni ani o soutěžení a někteří z nás si odnesli jako výhru nové CD s letošními soutěžními písničkami nebo zpěvník. Tak zase za rok. Už se těšíme.

V pondělí 19. listopadu jsme si udělali výlet do Prahy. V divadle Hybernia jsme shlédli muzikálové vystoupení KRÁLOVNA KAPESKA. Bylo to pohádkové představení, kde všechno dopadlo dobře jako ve správné pohádce. Zlý čaroděj KATES se snažil získat nadvládu nad královnou KAPESKOU a rozhádat pohádková království. Díky dětem z královských rodin se mu to nepodařilo. V hlavních rolích jsme mohli vidět Martinu Pártlovou, Ernesto Čekana, Annu Julii Slováčkovou nebo Felixe Slováčka ml. Muzikál se dětem líbil a třeba někdy zase do Hybernie zavítáme.

Akce na měsíc listopad

- 2.11. - vánoční fotografování - pro děti, které mají zapsané v notýsku

- 7.11 - Dětská nota - koncert dětského sboru Paprsek

- 19.11. - muzikál " Královna Kapeska" - divadlo Hybernia

-  21.-22.11. - sběr starého papíru a kartonu, PET víček a lahví

- 27.11. - celoškolní soutěž - NAMALUJ SI SVÉ ZVÍŘE

- 28.11. - plavání

- 29. 11. - třídní schůzky

Krátké zprávy - říjen

Tento měsíc nás čekala druhá celoškolní soutěž pod názvem "Síla pro přežití". Soutěžilo 9 zástupců celého družstva, z každého ročníku jeden. Svoji sílu jsme museli ukázat ve třech disciplínách. Dělali jsme kliky jednu minutu, házeli jsme medicimbálem přes hlavu a nakonec jsme přenášeli zátěž na žíněnce na čas. Po urputném boji se na první tři příčky probojovala následující družstva:

Po podzimních prázdninách jsme si společně zopakovali dopravní výchovu: chůzi po chodníku, po silnici, dopravní značky, přecházení přes silnici, správné cestování v autě - sezení v sedačce, jízdu na kole a nošení přilby na hlavě. Snad nám tyto cenné informace v našich hlavinkách vydrží hodně dlouho.

Akce na měsíc říjen

- 25.10. - celoškolní soutěž - SÍLA PRO PŘEŽITÍ

- 26. 10. - ředitelské volno

- 29. - 30. 10 - podzimní prázdniny

- 31.10. - Dopravní výchova

Krátké zprávy - září

Ve středu 26. 9. jsme odstartovali letošní celoškolní sloutěž WILD LIFE. Žáci byli rozlosováni do skupin podle druhu ohrožených zvířat ( gorily, levharti, tygři, saoly, sloni, nosorožci, sviňuchy, orangutani, pandy, karety) a v tento den přišli do školy oblečeni v barvách svého týmu. Většina dětí doplnila svůj kostým maskami, namalováním obličeje a dalšími doplňky - třeba krásně namalovaným obrázkem.

Následující den jsme v seznamování se zvířaty pokračovali v EKO zahradě v Mladé Boleslavi. Zvířátka to nebyla exotická, ale dvounohá žijící v bezprostřední blízkosti našich obydlí. Poznali jsme vlaštovku, pěnkavu, straku, strakapouda, káně, kachnu divokou, ledňáčka a pomocí obrázků hledali jejich životní prostředí, potravu, zkoušeli se potápět jako kachna, vrhat se střemhlav jako ledňáček nebo káně či jako strakapoud hledat potravu pod kůrou stromů. Jako bonbónek na konec jsme si mohli pohladit a podržet na ruce živou sovu pálenou.

Při první sběrové akci jsme dali dohromady 590 kg starého papíru.

Můžete přispět na veřejnou sbírku Život dětem zakoupením některých z následujících  předmětů:

reflexní delfín - 35Kč

náramek - 30Kč

magnet - 30Kč

Pa010002

Předměty jsme v okamžení skoupili a částkou 500Kč jsme přispěli na veřejnou sbírku Život dětem. Děkuji všem žákům (rodičům), kteří se zapojili. smile

Akce na měsíc září

- 3.9. slavnostní zahájení školního roku

- 26.9. - zahájení celoškolní soutěže "Život v divočině"

- 26.-27.9. - sběr starého papíru, kartonu, PET víček a lahví

- 27.9. - výukový program "Ptáci" EKO zahrada MB