ÚKOLY

ČJ velký PS str. 60

Hlasité čtení: Křemílek a Vochomůrka: Jak pozdravili myšku

ÚKOLY ČTVRTEK 28.5.

Vzhledem k tomu, že je potřeba se v úkolech sjednotit (někteří školáci nemají od pondělí dodělaná některá cvičení), prosím o opakování násobků 1,2,3 a 4,

písanka str. 25, měkké/tvrdé slabiky str. 34 cv. 1

matematika str. 60

ÚKOLY STŘEDA 27.5.

ČJ - učebnice str. 96 ,,Lovec žab" - přečíst, ústně odpovědět na otázky a úkoly k textu. Do bílé písanky vypsat 6 podstatných jmen, 6 sloves a 3 předložky z textu ,,Lovec žab".

(Zájemci si mohou napsat cvičně diktát ze strany 96)

měkké/tvrdé souhlásky str. 32,33 - přečíst, prostudovat psaní párových souhlásek (většinu z nich poznáme utvořením 2. pádu s pomocí předložky ,,bez". Např. Páv - bez páva, hřib - bez hřibu, dále utvořením množného čísla, nebo zdrobnělého výrazu. Hledáme způsoby, jak si slovo říci jinak, abychom slyšeli zřetelně hlásku, která tam patří.

Velký PS str. 59 (měkké /tvrdé souhlásky na str 32,33 dětem napoví, mohou čerpat a koukat se do sešitku, aby správně vyplnili pracovní sešit)

M - velký PS str. 59, minutovky str. 15 cv. 30

ÚKOLY ÚTERÝ 26.5.

ČJ: písanka str. 24, velký PS str. 57, hlasité čtení Křemílek a Vochomůrka: Jak ušili obrovi boty

M: str. 58, minutovky str. 7 cv. 14, str. 15 cv. 29

ÚKOLY PONDĚLÍ 25.5.

Matematika: Velký PS str. 56,57

ČJ: Učebnice str. 95 - přečíst, ústně odpovědět na otázky. Poté velký PS str. 34 celá

PRV: Zopakujte si hospodářská zvířata. Samec - samice - mládě. PS str. 40/6, Ps str. 41/10,12,13

ÚKOLY PÁTEK 22.5.

Matematika: velký PS str. 55 - celá strana (seznámení s jednotkami hmotnosti - jako pomůcku můžeme dětem ukázat kuchyňskou váhu, kdo má možnost ukázky a porovnání se starou váhou, nebo si prohlédneme starou váhu v učebnici na obrázku. Při počítání kilogramů je to stejné jako u jiných jednotek (cm,m), danou jednotku musíme k výsledku připsat)

Ve cv. 6 se seznámíme s jednotkami objemu

minutovky str. 7 cv. 13 a,b

ČJ: měkké/tvrdé slabiky str. 31 cv. 1; velký PS str. 91 cv. 9

Křemílek a Vochomůrka - hlasité čtení: ,,Jak si udělali houpačku"

ÚKOLY ČTVRTEK 21.5.

Matematika: Velký PS (geometrie) str. 78

ČJ učebnice str. 93 - Přečíst text ,,První květ" + práce s textem - úkoly a otázky pod ním - ústně. Neúplná slova z článku rodělit a doplnit do tří sloupců (do bílé písanky)              BĚ     PĚ    VĚ

Dle žlutého rámečku se slovy prosím o nadiktování slov a zapsání do bílé písanky a děti si samy zkontrolují podle učebnice chyby v diktátu, červeně opraví a oznámkují si samostatně.

Po opravě vybrat z diktátu: podstatná jména a slovesa (mohou děti barevně rozlišit, nebo vypsat pod textem)

měkké/tvrdé slabiky str. 31 cv. 2

ÚKOLY STŘEDA 20.5.

Matematika: velký PS str. 54, minutovky str. 14 cv. 28

ČJ  velký PS str. 91 cv.8 (a,b)

ÚKOLY ÚTERÝ 19.5.

Matematika: Velký PS (geometrie) str. 76,77; minutovky str. 14 cv.27

ČJ: měkké/tvrdé slabky str. 30 cv. 3,5,6,7; velký PS str. 90 cv. 7

Pro děti, které nastupují:

Rozpis-organizace-vyuky-od-25-5-

Img-20200519-wa0000_2

Učivo, které zasílám, budu zasílat i nadále a platí i pro děti, které nastupují 25.5. do školy. Zde poprosím rodiče, aby pomohly dětem  zaslané učivo zakroužkovat, aby paní vychovatelka, nebo vyučující nemusely dohledávat, který učitel co poslal.

Prosím, prostudujte si pečlivě tento dokument k otevření I. stupně ZŠ Březno Web-i-st- ,

(vycházející z doporučení ministerstva školství)( http://www.msmt.cz/soubor-hygienickych-pokynu-pro-ms-zs-a-ss)

a čestné prohlášení pro děti, které nastoupí Priloha_cestne_prohlaseni-1

Předběžným průzkumem se za naši třídu přihlásilo 5 dětí. Nyní je vaše rozhodnutí závazné.

Info o škole v přírodě: Nastala nepříjemná situace, kdy na základě zaplacené zálohové faktury vydané podepsáním smlouvy o ubytování v hotelu Pošta, došlo k zamítnutí majitelem o navrácení zaplacené částky. Intenzivně situaci řešíme, pokud dojde na nutnost řešení situace právní cestou, budu vás informovat.

Moc děkuji za včasné odevzdávání a vyzvedávání sešitů!

Moc děkuji za Vaši exceletní spolupráci. Máte můj obdiv, jak to s dětmi perfektně zvládáte! Zároveň přeji hodně sil i nadále. :-)

Pro zájemce - výukový program www.alfbook.cz (zdarma, bez registrace. Heslo: ucimesedoma) - procvičování slovních druhů (a samozřejmě dle zájmu další)

Pro zájemce - výukový program "Včelka" na 6 týdnů zdarma

Instrukce, jak použít promo kód UCIMESEDOMA:

1. Zadejte na počítači internetovou adresu www.vcelka.cz
2. Vpravo nahoře klikněte na červené tlačítko Vstup do aplikace
3. Zadejte postupně Váš email, heslo a další údaje potřebné pro registraci
4. Po dokončení registrace klikněte na tlačítko Přidejte prvního čtenáře
5. Postupujte dle instrukcí dokud neuvidíte seznam cvičení nově vytvořeného čtenáře
6. Klikněte na zelené tlačítko Použít promo kód
7. Vepište promo kód UCIMESEDOMA a klikněte na tlačítko Použít
8. Nyní můžete Včelku zdarma využívat po dobu 6 týdnů

Tipy na hry, na procvičování

Hra na čj - děkuji mamince Tomáška za nápad!

Hra-cj

Pracovní list zde: Hra

Oznámení ředitelství školy

10.3.2020

OZNÁMENÍ ŘEDITELSTVÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLY A MATEŘSKÉ ŠKOLY BŘEZNO

1. Z rozhodnutí vlády ČR (dle prohlášení premiéra na tiskové konferenci) uzavíráme od středy 11.3.2020 veškerý provoz v Základní škole Březno a školní družině; žákům odpadá výuka do odvolání. Provoz MŠ je nadále zajištěn v plném rozsahu.

2. Další zprávy k aktuálnímu stavu řešení epidemie ve školských zařízeních sledujte prosím na webu naší školy – aktuality nebo ve vývěsce před školou, případně v hromadných sdělovacích prostředcích.

3. Z důvodu možného šíření nákazy ruším i Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Březno, který měl proběhnout v sobotu 14.3.2020.

Všem děkuji za pochopení a spolupráci

Mgr. Dana Bělohlávková

Ve Březně 10.3.2020