Důležité upozornění

pedagogové ZŠ Březno se rozhodli 6.11.2019 podpořit vyhlášenou STÁVKU. Škola i školní družina budou tento den zcela uzavřeny.

Prosím, abyste potvrdili seznámení s touto informací podpisem na lístečky, které děti dostaly. Děkuji VK.

Akce na měsíc listopad

- 31. 10 - 1. 11. - ředitelské volno

- 4. 11. - Dětská nota - vystoupení pěveckého sboru Paprsek v MB

- 5. 11. - Dobrovické muzeum - výukový program "Brána recyklace"

- 11. 11.- dopravní hřiště v MB

- 21.-22. 11. - sběr starého papíru a kartonu

- 22. 11. - celoškolní soutěž- Konkurs na ekvilibristu

- 25. 11. - třídní schůzky od 15.30h

- 26. 11. - České vánoce - výukový program v muzeu Mnichovo Hradiště

- 26. 11. - vánoční fotografování - pro zájemce, cena sady 270 Kč

Krátké zprávy - říjen

- aby po výletě nebyl rozjezd do nového týdne tak drsný, zkrátili jsme si úterní vyučování o jednu hodinu. Místo informatiky jsme se ocitli

KDE ?   na houbách

KDY ? 1. října

JAK ? šupitopresto

PROČ ? abychom si zopakovali, získali či ověřili znalosti o jedlých, nejedlých a jedovatých houbách - a že jich bylo (nových poznatků), jako hub po dešti...........

•••••

Info o sběru papíru a plastů

Sběr víček a papíru

Na základě článků o problematice plastových lahví se naše škola rozhodla přestat sbírat víčka od PET lahví.

Podle odborníků na ekologii není sběr plastových víček ani ekologický, ani ekonomický. Z hlediska životního prostředí je nejlepší plastové lahve a víčka nepoužívat. Ekologové nabádají, aby lidé kupovali plasty co nejméně. Pokud už je nutné plastovou lahev koupit, ideální je použít ji vícekrát. Před vyhozením lahve do žlutého kontejneru je ideální ji sešlapat a zašroubovat, aby se do ní nevrátil vzduch a ona tak nezabrala víc prostoru. „Na dotřiďovací lince se PET lahev s víčkem prakticky vždy vytřídí k další recyklaci, takže k recyklaci zamíří jak víčko, tak lahev. Takže speciální sběr víček nedává žádný výrazný smysl v porovnání s vytříděním PET lahve s víčkem do žlutého kontejneru na plasty,“ říká odborník z ekologického hnutí Duha.

Budeme rádi, pokud se společně s námi pokusíte snížit produkci plastového odpadu.

Ve škole zůstávají žluté popelnice, do kterých děti samozřejmě mohou házet plastové lahve, které se nechystají dále použít - dle výše uvedeného sešlápnuté a zašroubované.

Sběr papíru

Co se týče sběru papíru, ráda bych zdůraznila, že se nejedná o soutěž, která třída donese nejvíce papíru. Každá třída sice dostane za nasbírané papíry nějaké ty peníze dle toho, kolik papíru žáci donesou, ale my bychom byli rádi, kdyby naše sběry byly spíše praktické. Chceme, aby se naše děti naučily třídit odpad přirozeně a ne jen soutěžily, komu se podaří přinést více kil letáků z obchodních řetězců.

Prosím, noste pouze papíry, které opravdu potřebujete vyhodit a které se nedají nijak jinak použít. Chceme sice sbírat, ale také šetřit planetu a přírodu.

Rozdělujte kartony a papír, nedávejte do sběru obaly od vajec ani ruličky od toaletních papírů (ty již byly vyrobeny z recyklovaného papíru). Pokud nosíte knihy, zbavte je prosím tvrdých desek. Vždy se ujistěte, že s papíry nevyhazujete i plasty (často ve sběru s dětmi nacházíme plastové folie).

Děkuji za pochopení a těším se na spolupráci.

Za ZŠ a MŠ Březno, Tereza Nosková

Akce na měsíc říjen

- 1. 10. - beseda s mykologem Jaroslavem Malým

- 24. 10. - zážitková dopravní výchova - Poučení z nehody

- 25. 10. - celoškolní soutěž - Provazochodectví - vybraní žáci

- 28. 10. - státní svátek

- 29. - 30. 10. - podzimní prázdniny

Krátké zprávy - září

- po slavnostním zahájení školního roku jsme se s elánem vrhli do nového školního roku vstříct mnoha školním dobrodružstvím

- první velké dobrodružství na nás čekalo úplně na konci měsíce. Představte si to: výlet do Prahy, ale rozhodně ne shopping. Naším cílem byl Pražský hrad a tak trošku pár kapitol naší historie. Po bezpečnostní kontrole jsme objevili klenot Pražského hradu - Chrám sv. Víta. Komentovaná prohlídka vnitřních prostor byl nezapomenutelný zážitek. Navštívili jsme i Starý palác s Vladislavským sálem, Zlatou uličku a zastavili jsme se i u Daliborky. Po Zámeckých schodech jsme sešli ke Karlovu mostu. Další seznámení s historií pokračovalo z vodní hladiny. Z vyhlídkové lodičky jsme se mohli pokochat netradičním pohledem na pražské památky. Všem doporučujeme! Kdo z Vás navštívil Čertovku na vodní hladině? Plusové body dáváme i za mňamkové občerstvení. Za zmínku stojí i návštěva Muzea Karlova mostu. S přehršlí informací jsme se unavení, ale spokojení vraceli domů. Výlet se vydařil a my se určitě těšíme na další.

- poslední zářijový týden odstartovala celoškolní soutěž Cirkus. Naše třída si vybrala jméno FAJNCIRKUS. Prý kvůli dobré pohodě, která panuje v naší třídě (tak teď nevím, někdy si nejsem tak úplně jistá, jestli je to pravda). Soutěž měla podtitul Klauniáda a děti v tento den přišly převlečené za nějakou profesi z cirkusového prostředí. Kostýmy byly uchvatné, představili jsme se v nich ostatním třídám a předvedli jsme i svoje logo.

••••

Celoškolní soutěž

Letošní celoškolní soutěž má název CIRKUS. Disciplíny soutěže mají základ v novocirkusových disciplínách. Každá třída bude letos soutěžit sama za sebe a výkony v jednotlivých disciplínách se budou posuzovat vždy v paralelních ročnících. Každá třída si vybere název dle svého vlastního výběru.

Přehled jednotlivých disciplín:

- Klauniáda

- Provazochodectví

- Balancování předmětů

- Naše šapitó

- Pozemní akrobacie

- Akrobacie na tyči

- Výtvarná disciplína

- Švihadlo

- Žonglování

- Cirkusové podivnosti

Květinové dekorace

děkuji za spolupráci a za poslané květiny a zelené přízdoby, sešlo se jich opravdu hodně. na oplátku zasílám fotky výtvorů našich dětí.

Tak se hezky kochejte. VK.

Img_0926

Img_0927