* 5.A - 2019/2020

Milí rodiče, v pondělí 9.9. proběhle během dopoledního vyučování preventivní a vzdělávací program "JEDU S PŘEHLEDEM"

Prosím, dejte raději dětem do školy vlastní helmy.

I.Egnerová

-------------------------------------------------------

AKCE NA MĚSÍC ZÁŘÍ

2.9.                     SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

26. a 27.9.           SBĚR PAPÍRU, PLASTŮ A PET VÍČEK

27.9.                   PŘEHLÍDKA CIRKUSOVÝCH UMĚLCŮ (celoškolní soutěž)

28.9.                   STÁTNÍ SVÁTEK (sv. Václav)

Kroužek VĚDECKÝCH POKUSŮ PRO DĚTI

Veselá věda je nezisková organizace, která umožňuje dětem v celé republice věnovat se poznávání a zkoumání v oblasti biologie, fyziky a chemie. Posláním kroužku je probouzet u dětí zájem o přírodní vědy a technické obory. Na základě různých pokusů si děti ověří některá tvrzení a poznají tajemství fungování přírody. To vše v bezpečném prostředí bez hodnocení. Kroužek je určen pro děti 1. - 5. tříd základních škol a bude probíhat na naší škole od října 2019 každou středu od 13.45 vždy 60 minut.

*   zajímavé pokusy z fyziky, chemie a biologie na míru dětem na 1. stupni ZŠ

*  15 lekcí za pololetí, lekce trvá 60 min. i v době trvání školní družiny

*   každá lekce jiné téma, původní - autorská - metodika

*   8 - 14 dětí na kroužku, každé dítě dělá vlastní pokus

*  1350,- Kč / pololetí, první lekce  k vyzkoušení

Pokud byste měli o tuto nabídku zájem, navštivte webové stránky www.veselaveda.cz, kde získáte mnoho užitečných informací a také kontakty pro případné dotazy. Již nyní máte možnost zde svoje děti přihlašovat.

Vzhledem k velkému počtu zájemců na kroužek Veselá věda, byl otevřen ještě další termín a to každý čtvrtek od 13.45 - 14.45. (První termín -  středa je již obsazen.)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vážení rodiče, milí žáci,

vítám vás do 5.třídy. Užijte si poslední volné dny.  smile  V pondělí 2.9. v 7:50 hod. se sejdeme v naší třídě 5.A.

Těším se na spolupráci v novém školním roce.

Ivana Elgnerová

Organizace 1.týdne

2.září

• sejdeme se v 7:50 hod. ve třídě 5.A
  • v 8:00 hod. → slavnostní zahájení nového školního roku na školním hřišti (v případě nepříznivého počasí v sokolovně)
  • poté se přesuneme zpět do třídy
  • předpokládaný konec v 9:15 hod.

3.září

• organizační den; výuka ještě bez rozvrhu
  • tento den si žáci donesou přezůvky
  • dále si přinesou aktovku, penál, ručník, popř. vybavený kufřík a úbor na TV
  • výuka do 11:25 hod.

4.září

• výuka dle platného rozvrhu (v žákovské knížce)

Ostatní:

• Zahájení provozu ŠD v plném rozsahu od 3.9. - ale jen u písemně přihlášených žáků. Přihlášky si můžete vyzvednout v družinové třídě v budově školy, a nebo jsou ke stažení na webových stránkách školy v sekci Družina, dokumenty.
  • Během září dostanou děti nabídku zájmových kroužků, kroužky začínají fungovat až od října.

Rozvrh

Vyučující: