Listopadové dění

21. - 22. 11. - Sběr papíru a kartonu

21. 11. - program pro 2. stupeň - JUDO - svůj sport a úspěchy nám přijde představit dorostenecký misrt světa Adam Kopecký

22. 11. - další disciplína celoroční soutěže - Konkurz na ekvilibristu (vybraní žáci)

26. 11. 16:00 - TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Stávka

pedagogové ZŠ Březno se rozhodli 6.11.2019 podpořit vyhlášenou STÁVKU. Škola i školní družina budou tento den zcela uzavřeny.

Díky za pochopení, TN.

! ŘEDITELSKÉ VOLNO !

Z provozních důvodů vyhlašuje ředitelství školy na dny 31. 10. a 1. 11. ředitelské volno.

Informace o třídění a sběru papíru a víček

Sběr víček a papíru

Na základě článků o problematice plastových lahví se naše škola rozhodla přestat sbírat víčka od PET lahví.

Podle odborníků na ekologii není sběr plastových víček ani ekologický, ani ekonomický. Z hlediska životního prostředí je nejlepší plastové lahve a víčka nepoužívat. Ekologové nabádají, aby lidé kupovali plasty co nejméně. Pokud už je nutné plastovou lahev koupit, ideální je použít ji vícekrát. Před vyhozením lahve do žlutého kontejneru je ideální ji sešlapat a zašroubovat, aby se do ní nevrátil vzduch a ona tak nezabrala víc prostoru. „Na dotřiďovací lince se PET lahev s víčkem prakticky vždy vytřídí k další recyklaci, takže k recyklaci zamíří jak víčko, tak lahev. Takže speciální sběr víček nedává žádný výrazný smysl v porovnání s vytříděním PET lahve s víčkem do žlutého kontejneru na plasty,“ říká odborník z ekologického hnutí Duha.

Budeme rádi, pokud se společně s námi pokusíte snížit produkci plastového odpadu.

Ve škole zůstávají žluté popelnice, do kterých děti samozřejmě mohou házet plastové lahve, které se nechystají dále použít - dle výše uvedeného sešlápnuté a zašroubované.

Sběr papíru

Co se týče sběru papíru, ráda bych zdůraznila, že se nejedná o soutěž, která třída donese nejvíce papíru. Každá třída sice dostane za nasbírané papíry nějaké ty peníze dle toho, kolik papíru žáci donesou, ale my bychom byli rádi, kdyby naše sběry byly spíše praktické. Chceme, aby se naše děti naučily třídit odpad přirozeně a ne jen soutěžily, komu se podaří přinést více kil letáků z obchodních řetězců.

Prosím, noste pouze papíry, které opravdu potřebujete vyhodit a které se nedají nijak jinak použít. Chceme sice sbírat, ale také šetřit planetu a přírodu.

Rozdělujte kartony a papír, nedávejte do sběru obaly od vajec ani ruličky od toaletních papírů (ty již byly vyrobeny z recyklovaného papíru). Pokud nosíte knihy, zbavte je prosím tvrdých desek. Vždy se ujistěte, že s papíry nevyhazujete i plasty (často ve sběru s dětmi nacházíme plastové folie).

Děkuji za pochopení

Říjen

1. 10. - zeměpisná přednáška v MB, sraz 7:50 u domu Kultury (doprava vlastní), zpět doprava společná s pí.uč Justovou (bude hrazeno z fondu)

17. 10. - výlet do Terezína - cena 350 kč, odjezd cca 7:45, příjezd cca 15:00 bude upřesněno, s sebou oblečení dle počasí, svačinu, pití na celý pobyt, případně kapesné na zakoupení drobností)

24. 10. - Poučení z nehody - autem do (ne)pohody - výchovně vzdělávací program ve škole (4. vyučovací hodina)

28. 10. - Státní svátek

29. - 30. 10. Podzimní prázdniny

Do Lavic!

Zdravím na konci prázdnin a hlásím se s informacemi o prvním týdnu školy smile

2. 9. sraz 7:55 na školním hřišti, v případě děště sraz u šaten, styčným důstojníkem pro OSMÁKY je pro první den paní uč. Podlipná, já budu nepřítomna. Konec "vyučování" 9:15.

3. 9. již klasicky dle školního řádu, 7:50 začátek hodiny, třídnické záležitosti, s sebou penál, batoh (desky) na případné věci k odnesení, PŘEZŮVKY, ... Konec vyučování 12:20.

od 4. 9. výuka dle rozvrhu hodin (dostanete v úterý)

Krásné poslední dny prázdnin, naviděnou v úterý! smile