Sluníčková třída- Markéta Koutová a Jiřina Stanislavová

Telefon do Sluníček:601574487

Říjnové zprávičky

7.10.2021 Kamarádi z půdy/výukový program Ekocentra DDM Mladá Boleslav.Odjezd v 7.38 hod.z náměstí ve Březně.Odchod ze školky v 7.20 hod.Návrat kolem oběda.Ještě upřesníme.Sdělte prosím učitelkám,zda děti přivedete k autobusu nebo do školky.Program probíhá uvnitř.Dejte dětem batůžek s pláštěnkou,pitím a dobrůtkou.Svačinu dostanou ve školce.Na cestu autobusem je nutná rouška.

Čt 7. 10. a Pá 8. 10. 2021

Vzhledem k nepříznivé situaci se sběrovým papírem, přestává sběrná stanice do odvolání odebírat karton, lepenky a smíšený papír. Sbíráme pouze noviny, časopisy, letáky, katalogy, telefonní seznamy, kancelářský papír, knihy bez tvrdých vazeb (akceptujeme balení této směsi v kartonové krabici).

Váš sběr můžete začít vhazovat po přistavení kontejneru

od dopoledních hodin 7. 10. do dopoledních hodin 8. 10.

DOKUD NEBUDE PŘISTAVEN KONTEJNER, NEDÁVEJTE, PROSÍM, SBĚR KE ŠKOLE.

Vše svázané, abychom v případě větru neměli více papíru po ulicích než v kontejnerech :-)

PET lahve a víčka již organizovaně nesbíráme.

15.10.2021 Zdravá pětka /zdravotní program pro děti v MŠ/

20.10.2021 Dravci na zahradě/ukázka dravých ptáků a jejich výcviku na zahradě MŠ/

25.10.2021 Halloween ve školce/strašidený den plný soutěží a zábavy.Přijďte do školky v kostýmech různých strašidláků,čarodějnic,kostlivců./

26.10.2021 Divadlo Matýsek/Cesta kolem světa/

27.10. a 29.10.2021 Podzimní prázdniny/zájem o docházku v těchto dnech zaznamenejte prosím do tiskopisu v šatně.

28.10.2021 Státní svátek/MŠ uzavřena/

*****

Informace pro rodiče budoucích školáků.

Co se sleduje u zápisu.

*Zda dítě dokáže říct své jméno,adresu,věk.

*Zda dítě umí poznat barvy/třeba na pastelkách,na obrázku.../

Zda dítě dokáže pojmenovat základní geometrické tvary-kruh,čtverec,trojúhelník,obdélník.

*Úroveň řeči.Jestli umí nějakou básničku,či písničku.Sleduje se výslovnost.

*Početní představy.Číselná řada,více-méně./do 10/

*Orientace v prostoru.Nahoře-dole,vpravo-vlevo,včera-dnes-zítra...

*Úroveň kresby.Zda dítě umí nakreslit člověka,obkreslit nějaké jednoduché tvary.Jak dítě drží tužku.

*Jak se dítě u zápisu chová.Jestli je úzkostné,nejisté,jak pracuje pod vedením cizí osoby.

Co s sebou do školky:

*Bačkorky/ne pantofle/

*Oblečení do třídy /legínky,tepláčky/

*Oblečení na ven/tepláčky...musí být jiné než budeš mít ve třídě/

*Pyžamko/děti,které po obědě budou spinkat/můžeš si na spaní přinést polštářek,nebo plyšáka/

*Fotografii na nástěnku/kdo ji tam ještě nemá/

*Pláštěnku

*Staré tričko,nebo zástěrku na malování.

*****

Důležité informace pro rodiče:

Prosím:

*podepište dětem oblečení/i pyžamko/

*Školné plaťte nejpozději do 15 stávajícího kalendářního měsíce na č.ú.51-6901730227/0100 VS používejte,ten který vám byl přidělen.Školné na školní rok 2021-2022 rok činí 460,-Kč.Školné neplatí děti předškolní a děti s odloženou školní docházkou.

*Omlouvejte děti,pokud nepříjdou do školky na telefonním čísle:601574487/můžete i SMS.

*Obědy na následující den odhlašujte do 14 hodiny předchozího dne na tel:326399265,e-mail:sjbrezno@centrum.cz

*Do školky přijďte nejpozději do 8. hod.Pak už musíme zamknout.

*Po obědě si děti vyzvedněte nejpozději ve 12.15 hod.