Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3
Důležité upozornění - uzavírka
4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14
Zápis do 1. třídy
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Stránky tříd > 3.A - 2022/2023

ČTVRTEK 18.5.

Čas vyhrazený pro pobyt ve Ktové nám utekl jako voda a nastal náš poslední den.

Děti si balily trochu již večer a pak ráno před snídaní, takže náš domeček byl ještě před výukou skoro uklizený. Po snídani a výuce jsme dobalili, uklidili a bylo poledne. Následoval oběd vývar s nudlemi a rajská omáčka s těstovinami.

Po obědě jsme vyhodnotili úklid a soutěže. Jsem pyšná, že letos holky byly úžasné a moc hezky uklízely. Klukům to kazil Míra, ale Luky, Váša a Kuba se moc snažili, takže je také chci moc pochválit. Jak za úklid, tak i za hru si všichni mohli vybrat odměny, které se jim líbily a myslím, že všichni toho měli vrchovatě.

Poslední odměnou byly hry na hřišti, které bylo za domečky a děti si ho moc oblíbily. Ale nastal čas loučení a cesta k autobusu.

Nachodili jsme přes 30 kilometrů, bylo sice chladněji, ale na chození to bylo výborné. 

Letos bylo vidět, že děti jsou o rok starší, byly z mého pohledu v pohodě a myslím, že jsme si to náležitě užili. Tak snad zase za rok! A všichni?

 

STŘEDA 17.5.

Po celodenním výletu jsme si mysleli, jak budou děti vyspávat, ale opak byl pravdou. Většina byla vzhůru před budíčkem.

Po snídani jsme se učili, a protože bylo pěkně, připravili jsme dětem orientační běh s otázkami z přírody. Skupiny, které nebyly v terénu, plnily znalostní úkoly z prvouky o rostlinách a živočiších.

Po obědě, ke kterému byla bramboračka a knedlíky s houbovou omáčkou jsme se vydali na půldenní výlet. Nejprve jsme navštívili Motomuzeum na Borku. Obdivovali jsme staré motorky, koloběžky i kola. Často se děti divily, na čem lidé jezdili. Odtud jsme pokračovali na Borecké skály, kde jsme obdivovali pískovcové útvary, dětem se moc líbila želva. Pokračovali jsme k Oboře Rovensko s daňky. Měli jsme štěstí, protože jsme stádo opravdu viděli. Od obory jsme sestoupili do Rovenska, pustili jsme děti na nákupy do Potravin - jakoby jsme jim nedali najíst. Nakonec jsme prošli celým Rovenskem až do našich apartmánů. Stačili jsme se jen umýt a hned byla večeře. Měli jsme plněné bramborové knedlíky uzeným masem se zelím a cibulkou.

Po večeři jsme vyhodnotili soutěže a pak jsme nechali děti ještě na hřišti. Vyhnala nás ale velká zima, takže jsme šli do tepla, aby se děti vykoupaly a přichystaly ke spánku.

Zítra řidič pojede přes Turnov, takže nejprve budeme stavět v Krnsku a nás očekávejte asi v 17 hodin.

Přeji hezkou dobrou noc naposledy bez vašich dětí.

 

ÚTERÝ 16.5.

Dnes jsme měli v plánu celodenní výlet. Ráno byla mlha, tak jsme s napětím vyhlíželi slunce. Než jsme se nasnídali a připravili na cestu, sluníčko se ukázalo a pro nás to byla úleva, že nás snad čeká hezký den. Rozdali jsme dětem svačiny se řízkem, banánem a sušenkou, zkontrolovali pláštěnky a pití a vyrazili jsme na cestu.

Naším cílem byla Podtrosecká údolí, kolem rybníků Vidlák, Krčák, Věžák do Keltského opidia v Semíně. Měli jsme co dělat, protože děti by nejraději na každém rohu jedly a odpočívaly. Dorazili jsme opravdu v poslední minutě. Třeťáci šli po malé přestávce do muzea. Byli jsme mile překvapeni, jak rozsáhlé expozice jsme viděli. Prohlídka začala expozicí obrovských podsvícených fotografií z Českého ráje, dále následovala expozice různých porcelánových a skleněných nádob ze starších dob, dále byly vystaveny nálezy z doby Keltů na našem území a konečně tolik očekávané kameny a nakonec obrazy.

Po prohlídce jsme měli pauzu, děti dojedly řízky a na prostranství, kde jsme čekali se daly najít olivíny, takže děti hojně sbíraly.

Když jsme se opět spojili s druhou skupinou, odcházeli jsme na Trosky. Hodně se mezitím ochladilo a začal foukat hodně studený vítr. Cestou jsme narazili na acháty, takže děti s radostí hledaly, pak někteří vyfuněli na Trosky a všichni byli šťastní.

Vrátili jsme se těsně na večeři, byly borůvkové knedlíky. Po večeři přijel pan Kocourek / tatínek žákyně ze 2.třídy / a vyprávěl dětem o hledání a broušení kamenů.

Moc jsme si den užili a nezmokli ! 

PONDĚLÍ 15.5.

Ráno jsme vstali do velice nevlídného dne - zataženo, všude mokro, zima a déšť. Vidina snídaně děti rychle dostala z pelíšků. Každý si mohl dát, na co měl chuť - rohlík nebo chleba se šunkou, sýrem, marmeládou, medem, máslem a k tomu zeleninu a také cereálie s mlékem. Po snídani jsme se do oběda s přestávkou a svačinou učili. K obědu byl rozlítaný ptáček s rýží.

Po obědě jsme drželi polední klid, děti si hrály stolní hry a psaly dopisy. My jsme si zatím připravili disciplíny na pouť pro vnitřní podmínky. Do svačiny jsme soutěžili a po svačině začalo vykukovat sluníčko, takže jsme nazuli boty a šli se proběhnout po hřišti.

Po večeři jsme přidali ještě venkovní disciplíny a soutěžili o další body. Za vysoutěžené body si pak děti vybraly tři ceny, které se jim líbily.

Dnes jsme se uložili ke spánku dříve, protože zítra vycházíme na celodenní výlet, chystáme se asi na 13 km, tak snad nám počasí bude přát. Držte nám pěsti.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ KTOVÁ POD TROSKAMI 2023

Dnes nastal konečně dlouho očekávaný den, kdy jsme mohli odjet na školu v přírodě. Děti se moc těšily a byly plny očekávání.

Cesta byla krátká, takže nám to rychle uteklo, byl i malý provoz. Pan majitel na nás čekal v Borku a zavedl nás na místo překládky, protože autobus k apartmánům nezajede. Ukázalo se i sluníčko, takže děti mohly být jen v tričkách. Cesta k apartmánům byla příjemná, není to ani kilometr.

Na místě nás čekalo příjemné překvapení, protože jsme už ve dvanáct hodin měli oběd. Bylo rizoto s okurkou, pochutnali jsme si. 

Než jsme se najedli, uklidili nám apartmány a ve dvě hodiny jsme byli všichni ubytovaní. Kluci jsou na jednom pokoji a děvčata v dalších dvou. Všichni spíme v jednom domečku.

Když jsme se ubytovali, šli jsme na chvilku prozkoumat hřiště a poté jsme se sbalili a vyrazili na políčka. Bohužel, už byla osetá, potůček je zarostlý, proto jsme skončili v lesíku pod troskami, kde děti vykutaly většinou pískovec a pár křemínků.

V šest hodin jsme měli večeři - vrtulky s boloňskou omáčkou a kuřecím masem.

Po večeři jsme se rozdělili do osmi skupin / je nás 43 a ještě 2 děti čekáme /, ve skupinách si dali jména a vyrobili si plakát.

Nyní jsou všichni uloženi ke spánku - ale nespí.

Přeji všem klidnou noc a zase zítra.

 

PLÁN NA MĚSÍC BŘEZEN

7.3. Školní akce Kluci za holky, holky za kluky

10.3. Jarní bylinkování - výukový program

15. - 17.3. Dny pro záchranu života

23. a 24.3. Sběr papíru, hliníkových odpadů a malých elektrospotřebičů

28.3. Školní soutěž Plavecký bobřík

30.3. Návštěva knihovny ve Březně

30.3. Noc s Andersenem

31.3. Den naruby

 

 

PLÁN NA MĚSÍC LISTOPAD

7.11. Dětská nota ve Škoda muzeu Mladá Boleslav

10.11. Netopýři a les - výukový program v Ekocentru Mladá Boleslav

14.11. Příroda je naše - Náš les a jeho obyvatelé - výukový program

17.11. Státní svátek

18.11. Ředitelské volno

22.11.Třídní schůzka v 15,30 hod. ve 3.A

25.11. Školní soutěž -  Náš oddíl na táboře - výtvarná soutěž

30.11. Bezpečný pes  II. - Můj pes - můj kamarád