Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6
Pozvánka na školní akademii
7
Den dvojčat
8 9
10 11 12 13
Sběr papíru a hliníku - červen
14
Sběr papíru a hliníku - červen
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Ekolamp

EkolampMyslíme na budoucnost, recyklujeme

 

O odpovědném přístupu k přírodě kolem nás, ochraně planety Země i o nevytváření zbytečných odpadů už každý z nás slyšel. Média i sociální sítě nás zahlcují informacemi, fotkami a videi ukazujícími škody, které člověk nerozumným chováním přírodě způsobuje.

 

Ekologie a recyklace nejsou ale jen módní pojmy, jsou nedílnou součástí uvědomělého způsobu života. Třídění odpadů je pro lidi, kteří myslí na budoucnost planety i svých dětí, již zcela přirozenou součástí života.

 

A nejedná se jen o papír, sklo a plasty, které odnášíme do barevných kontejnerů. Vytřídit můžete například i textil, kovy a v neposlední řadě také elektrozařízení.

 

Vysloužilá elektrozařízení patří na místo zpětného odběru, jen tak se mohou dostat k ekologické recyklaci. Za loňský rok domácnosti a firmy odevzdaly prostřednictvím sběrné sítě EKOLAMP k recyklaci 602 tun světelných zdrojů. To představuje zhruba 4,7 milionu různých typů zářivek, výbojek a žárovek.

 

EKOLAMP sebral loni elektroodpad o váze 825 slonů afrických

 

Kromě světelných zdrojů firma loni sebrala také 4350 tun malých a velkých elektrozařízení. Celkem tedy loni EKOLAMP předal k recyklaci 4952 tun elektroodpadu. To odpovídá váze zhruba 825 slonů afrických. Díky ekologickému zpracování se podařilo opětovně využít kolem 90 % materiálů.

 

Obyvatelé naší obce mohou nefunkční elektrozařízení zdarma odevzdávat na ZŠ a MŠ Březno, Březno 115  nebo v elektro obchodě při nákupu nových.  Jakýkoli nefunkční světelný zdroj či jiné elektrozařízení je možné odevzdat k recyklaci prostřednictvím sítě sběrných míst, která společnost EKOLAMP po celé České republice zřídila. Sběrná místa jsou vybavena vhodnými sběrnými nádobami, ve kterých jsou elektrozařízení bezpečně uložena do doby jejich přepravy k recyklaci. Více informací najdete na www.ekolamp.cz.