ŘEDITESKÉ VOLNO - STRAVOVÁNÍ
Sběr papíru 13.10 - 14.10.2022

Úvod > Základní škola > Projekty školy

Projekty školy

NAŠE ŠKOLA SE VEDLE SBĚRU V RÁMCI RECYKLOHRANÍ (tj. projekt MŠMT) UCHÁZELA O TITUL "ZELENÁ ŠKOLA" , A TEN ZÍSKALA PO ZAPOJENÍ SE DO PROJEKTU RECYKLACE ELEKTROODPADU VE ŠKOLÁCH

Jsme Zelená škola

Naše škola se zapojila do projektu Zelená škola a umožňuje tak žákům a učitelům třídit nejen základní složky odpadu jako je papír, plast a sklo, ale i elektroodpad a baterie. Snadná recyklace vysloužilých elektrozařízení a baterií bez nutnosti cesty na speciální místo zpětného odběru je předpokladem pro podporu uvědomělého chování a je základem pro vytvoření ekologického cítění u dětí.

Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou návštěvníci školy jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn v hale školy. Projekt naší škole také umožňuje bezplatnou ekologickou likvidaci velkého elektroodpadu.

Cílem projektu Zelená škola je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.

Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.

Aktivní škola

Jsme držiteli ocenění a certifikátu "AKTIVNÍ ŠKOLA" vydaným portálem proškoly.cz

Recyklohraní

Od září 2009 se škola přihlásila do soutěžní hry pro školy RECYKLOHRANÍ,která se již 2.rokem pořádá pod záštitou MŠMT. Jde o realizaci zpětného odběru baterií a elektrozařízení, spojenou s osvětovou činností v oblasti nakládání s odpady ve školních zařízeních v ČR, především na základních a středních školách.