Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6
Pozvánka na školní akademii
7
Den dvojčat
8 9
10 11 12 13
Sběr papíru a hliníku - červen
14
Sběr papíru a hliníku - červen
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Projekty školy

Projekty školyProjekt "Zelená škola"

 

Naše škola se zapojila do projektu "Zelená škola" a umožňuje tak žákům a učitelům třídit nejen základní složky odpadu jako je papír, plast a sklo, ale i elektroodpad a baterie. Snadná recyklace vysloužilých elektrozařízení a baterií bez nutnosti cesty na speciální místo zpětného odběru je předpokladem pro podporu uvědomělého chování a je základem pro vytvoření ekologického cítění u dětí.

 

Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou návštěvníci školy jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn v hale školy. Projekt naší škole také umožňuje bezplatnou ekologickou likvidaci velkého elektroodpadu.

 

Cílem projektu Zelená škola je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.

 

Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.

 

ZS-bily-podklad-zelena.jpg 


Aktivní škola

Jsme držiteli ocenění a certifikátu "AKTIVNÍ ŠKOLA" vydaným portálem proškoly.cz.

aktivní škola certifikát.jpg

 


Recyklohraní

 
Od září 2009 je škola přihlášena do soutěžní hry pro školy "Recyklohraní", která se pořádá pod záštitou MŠMT. Jde o realizaci zpětného odběru baterií a elektrozařízení, spojenou s osvětovou činností v oblasti nakládání s odpady ve školních zařízeních v ČR, především na základních a středních školách.

  Logo Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.jpg

Rekonstrukce školní jídelny a souvisejících prostor

Projekt REKONSTRUKCE ŠKOLNÍ JÍDELNY ZŠ BŘEZNO A SOUVISEJÍCÍCH PROSTOR je spolufinancován Evropskou unií. Hlavní cíl: Podpora projektů konečných žadatelů naplňujících cíle SCLLD MAS Boleslavsko, z.ú. Předmětem projektu byla rekonstrukce prostor ve školní jídelně - zhotovení nové elektroinstalace, výměna osvětlení za úspornější led variantu, zaklopení stěn a stropů sádrokartonem a pokládka nového linolea.

Více

Publikováno 10. 4. 2024 12:45

Prevence digitální propasti a pořízení digitálních učebních pomůcek

V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola tyto finanční prostředky:

Více

Publikováno 10. 4. 2024 10:57

DIGITALIZUJEME ŠKOLU

REALIZACE INVESTICE NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY – KOMPONENTA 3.1

Více

Publikováno 11. 3. 2024 9:05