Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27
Výstražná stávka dne 27.11.2023
Výstražná stávka 27.11.2023
28 29 30 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Projekty školy

Projekty školy


 Publicita

Publicita

 

 

NAŠE ŠKOLA SE VEDLE SBĚRU V RÁMCI RECYKLOHRANÍ (tj. projekt MŠMT) UCHÁZELA O TITUL "ZELENÁ ŠKOLA" , A TEN ZÍSKALA PO ZAPOJENÍ SE DO PROJEKTU RECYKLACE ELEKTROODPADU VE ŠKOLÁCH

Jsme Zelená škola

 

Naše škola se zapojila do projektu Zelená škola a umožňuje tak žákům a učitelům třídit nejen základní složky odpadu jako je papír, plast a sklo, ale i elektroodpad a baterie. Snadná recyklace vysloužilých elektrozařízení a baterií bez nutnosti cesty na speciální místo zpětného odběru je předpokladem pro podporu uvědomělého chování a je základem pro vytvoření ekologického cítění u dětí.

 

Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou návštěvníci školy jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn v hale školy. Projekt naší škole také umožňuje bezplatnou ekologickou likvidaci velkého elektroodpadu.

 

Cílem projektu Zelená škola je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.

 

Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.

 


Aktivní škola

Jsme držiteli ocenění a certifikátu "AKTIVNÍ ŠKOLA" vydaným portálem proškoly.cz

 

Recyklohraní


Od září 2009 se škola přihlásila do soutěžní hry pro školy RECYKLOHRANÍ,která se již 2.rokem pořádá pod záštitou MŠMT. Jde o realizaci zpětného odběru baterií a elektrozařízení, spojenou s osvětovou činností v oblasti nakládání s odpady ve školních zařízeních v ČR, především na základních a středních školách.